Svátek má: Robin

Regiony

Velikost textu:

Zaměstnanci krajského úřadu přispěli k mikulášské nadílce pro děti

Zaměstnanci krajského úřadu přispěli k mikulášské nadílce pro děti

Mikulášské dobroty pro děti – tak zní název potravinové sbírky, do které se v minulých dnech zapojili zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje

Mikulášská sbírka
2. prosince 2022 - 07:30

Jak už sám název napovídá, určena byla pro děti z azylových domů, dětských domovů, charit a jiných organizací, které by rády dětem dopřály mikulášskou nadílku, ovšem jsou omezeni financemi.

„Nechtěli jsme děti o letošní mikulášskou nadílku ochudit, proto jsme ve spolupráci s Potravinovou bankou Zlínského kraje uspořádali v pořadí už třetí potravinovou sbírku. Vybrali jsme 115 kilo dobrot, konkrétně sladkostí, ovoce, sušených plodů nebo oříšků, které přes vybrané neziskové organizace poputují v mikulášských balíčcích k dětem,“ vysvětlila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.  Do sbírky se zapojily desítky zaměstnanců krajského úřadu. „Všem bych chtěla moc poděkovat. Lidé z úřadu se rádi zapojí do akcí, které mají smysl. Pravidelně například chodíme uklízet přírodu, pomáhali jsme na jižní Moravě, když ji zasáhlo ničivé tornádo a před měsícem jsme byli v lese u Otrokovic sázet mladé stromky,“ připomněla Jitka Hlavačková, ředitelka Krajského úřadu Zlínského kraje.

Zlínskénovinky.cz informovala Soňa Ličková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:zk)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
25%
Ne
transparent.gif transparent.gif
75%