Svátek má: Marián

Zprávy

Velikost textu:

Lafontaine: Čemu se divíte? Vždyť Merkelová je „mladá" komunistka!

Lafontaine: Čemu se divíte? Vždyť Merkelová je „mladá"  komunistka!

Proč styl Merkelové připomíná styl vedení bývalé NDR? Oskar Lafontaine zná odpověď. Již v roce 2008 řekl Güntherovi Becksteinovi v pořadu  Anne Will: „CDU/CSU udělala angažovanou mladou komunistku kancléřkou."

Oskar Lafontaine, německý politik
11. března 2021 - 04:20

Proč je styl vedení Merkelové tak autoritářský? Proč jsou její politické realizace tak totalitní? Proč se jako politik CDU můžete nechat vést a řídit kulturními marxistickými myšlenkami? Proč se cítí tak dobře v internacionalistických a globalistických elitních kruzích?

1. června 2008 vysvětlil Oskar Lafontaine nepříjemné pravdy v programu »Anne Will«, když tehdy řekl Güntherovi Becksteinovi (CSU) :

„Chci tě osvítit! Vy, CDU / CSU jste si vybrali za kancléřku mladou  komunistku, mladou angažovanou komunistku. Uvědomujete si to vůbec? Paní Merkelová byla funkcionářkou FDJ pro propagandu a agitaci, a to mohl udělat jen přesvědčený mladý komunista. A bylo jí dovoleno studovat v Moskvě. Byla to prostě linie věrnosti.“

A samozřejmě Oskar Lafontaine by to měl vědět, byl přece levičák.


Oskar Lafontaine je německý politik. V letech 1998 až 1999 byl spolkovým ministrem financí. Před tím byl od roku 1985 až do roku 1998 předsedou zemské vlády v Sársku. V letech 1995 až 1999 byl předsedou Sociálnědemokratické strany (SPD). V roce 2005 opustil SPD a od roku 2007 byl předsedou nově vzniklé Die Linke (Levice). V roce 2009 opustil spolkové politické funkce ze zdravotních důvodů.

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%