Svátek má: Dita

Regiony

Velikost textu:

ČEZ letos do Temelína plánuje přijmout téměř stovku lidí

ČEZ letos do Temelína plánuje přijmout téměř stovku lidí

Téměř stovku lidí plánuje v letošním roce přijmout ČEZ v Jaderné elektrárně Temelín. Pokračuje přitom ve standardní generační obměně a připravuje se tak na minimálně šedesátiletý provoz jihočeské elektrárny. Loni ČEZ do Temelína přijal 78 nových pracovníků.

Temelín má zájem i o nové operátory
29. ledna 2023 - 07:30

Provoz, bezpečnost, řízení techniky, IT nebo materiálové inženýrství. To jsou příklady oblastí, do kterých ČEZ v Jaderné elektrárně Temelín dlouhodobě přijímá nové lidi. Každoročně má přitom zájem i o nové operátory. „Loni jsme jich přijali osm, z toho dvě ženy. Letos bychom chtěli přijmout podobný počet, “ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Přitom zájem má ČEZ i o dalších technické profese jako například elektrikáře, svářeče, strojaře, stavaře nebo IT experty. „Elektrárna prochází generační obměnou, a to s sebou nese příležitost pro nové lidi. Rozhodně máme co nabídnout, ať už z hlediska obsahu práce nebo kariérního růstu,“ doplnil Jan Kruml.

Dlouhodobě přitom roste počet žen. Aktuálně jich v Temelíně pracuje 164 z celkového počtu 1350 lidí. Energetici přitom chtějí předejít nedostatku technicky vzdělaných pracovníků. Klíč vidí především v dlouhodobé spolupráci se školami.

„Spolupráce s vysokými školami je základ. Nám se dlouhodobě osvědčuje začínat ještě mnohem dřív, už na středních i základních školách. Postupně tak chceme u studentů budovat vztah k technice, který pak mohou zúročit studiem na technické na vysoké škole,“ konstatoval Bohdan Zronek, člen představenstva ČEZ a ředitel divize jaderná energetika.

Startují prohlídky vodní elektrárny Lipno I

Na jihu Čech má ČEZ hned 14 partnerských středních škol a velmi těsně spolupracuje se 15 fakultami technických vysokých škol v rámci celé ČR. I proto vysokoškoláci tvoří více než polovinu z celkového počtu zaměstnanců.

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:ete,j.luxik)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%