Svátek má: Dita

Regiony

Velikost textu:

Vysočina si veze ze zimní olympiády dětí a mládeže 10. místo

Vysočina si veze ze zimní olympiády dětí a mládeže 10. místo

Na zimní olympiádě dětí a mládeže 2023, kterou hostil Královehradecký kraj, vybojovala výprava Kraje Vysočina čítající 82 sportovců celkové 10. místo.

Úspoěšní sportovci
29. ledna 2023 - 11:00

Do hodnocení krajů se započítávaly výsledky nejlepších sportovců v každém sportu. „Našim dětem to na olympiádě tzv. cinklo devětkrát. Vezeme domů šest zlatých medailí, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Jednoznačně nejúspěšnějšími sportovci jsou naši biatlonisté, kteří do konečného sčítání přispěli 28 body. Všem medailistům gratulujeme, zároveň jsme velice hrdí na výkony, které podaly i ostatní děti v barvách Vysočiny,“ vzkazuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.
 
Nejvíce ovací si užil a ještě pravděpodobně užije nejlepší sportovec vysočinské výpravy šestnáctiletý Vladimír Srb, který si domů veze hned tři cenné kovy. Letos nenašel přemožitele mezi lyžařskými orientačními běžci a dojel na zlato v krátké trati i ve sprintu. Byl i ve stříbrné sestavě orientační štafety dívek a chlapců. Láďa trénuje v OK Jihlava. V Krkonoších za ideálních podmínek bodovala a zlato vyjela i biatlonová štafeta na 3,2 km volně dívek. Její součástí byla i Tereza Dvořáková, která byla navíc jednoznačně nejrychlejší i ve sprintu na 4 km klasicky. Zlato z této štafety ještě doplnila bronzem ze sprintu na 4 km klasicky skvělá Julie Kabrdová z SK Nové Město na Moravě. Další zlato si hned v prvním závodním dni vyjel v obřím slalomu sympaťák David Chroustovský. Zlato patří Vysočině díky šachistce Lucce Rybáčkové.Sestava zlaté biatlonové štafety 3x2 km volně dívky: Tereza Dvořáková, Julie Kabrdová a Dominika Kocmánková.

Sestava smíšené stříbrné štafety lyžařského orientačního běhu do 16 let: Vladimír Srb, Hana Vítková.

Vedení Kraje Vysočina děkuje všem sportovcům za příkladnou reprezentaci a za energii, kterou olympiádě věnovali, trenérům, asistentům i rodičům za trpělivost, za důvěru i za zázemí, které dětem při sportu zajišťují.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%