Svátek má: Dita

Zprávy

Velikost textu:

Roček: Američtí špioni si 29.října zajistili koronavirovou ostudu

Roček: Američtí špioni si 29.října zajistili koronavirovou ostudu

Úřad ředitele národní zpravodajské služby USA (ODNI) na den blahoslavené Marie Restituty (29.10.) zveřejnil „odtajněné“ hodnocení zpravodajské komunity o původu koronavirové breberky SARS-CoV-2.

Ilustrační foto
31. října 2021 - 07:20

Větší ptákovinu jsem nečetl ani za komoušů, a že ti uměli psát špičkové žvásty o ničem, upozorňuje publicista František Roček.

V Čechůnii se o této zprávě severoamerických špionážních šmoulů dozvědělo čtenářstvo poprvé 30. 10. z údajně dezinformačního ruského hrůzného webu Sputnik.

Ještě větší psinou je, že první informace o čínské breberce (později označené SARS-CoV-2) jsme se v Čechůnii dozvěděli na den svatého Silvestra v roce 2019 – též ze cz.sputniknews.com. Publikoval v čechůnštině článek „Čínou se šíří neznámý virus zápalu plic“ o 219 slovech. První dvě věty článku zněly takto: „Úřady čínského města Wuhan v provincii Chu-pej informovaly, že jsou ve městě neustále odhalovány případy onemocnění pneumonií (pozn. zápal plic) neznámého původu. Počet nakažených se zvyšuje…“

Tyto informace vyšly ještě na několika, jak by euročarodějnice Jourová řekla, „dezinformačních“ webech, a mikroštěk o třech větách (40 slovech) v eurohumanismem prolezlém denikn.cz. Až 1. ledna 2020 přinesla tuto informaci ČTK s odvoláním na agenturu AP.

18 stran o ničem

Ve světových médiích o tom 30. 10. vyšla poněkud zmatená zpráva na základě informace z Reuters. V Japan Times v úvodních slovech bylo uvedeno: „Americké zpravodajské služby v pátek uvedly, že možná nikdy nebudou schopny identifikovat původ covidu-19, protože vydaly novou, podrobnější verzi svého přezkumu toho, zda koronavirus pochází z přenosu ze zvířete na člověka nebo unikl z laboratoře.“

Jedná se o jednu pěkně rozvinutou větu. Zpráva severoamerických špionů více informací neobsahuje. Prostě oznámili, že vydumali prd čili nic. Přitom kecy špionů jsou dlouhé a široké 5 100 slov!

Úřad amerického ředitele národní rozvědky (ODNI) na 18 stranách napsal, že nic nevydumal. Neboť od jara 2020, za prezidentského kralování potomka německých přistěhovalců Trumpa, tajné služby měly dokázat, že Čínská lidová republika je viníkem celosvětové pandemie.

Prý Číňané a) zatajili do poslední chvíle výbuch epidemie a ještě k tomu b) koronavirová breberka Číňanům utekla z laboratoře, nebo c) dokonce breberku hnusní Číňané vyrobili jako biologickou zbraň.

Špionský ODNI musel vypotit 18 stran relativně učeného textu, aby byl relativizován fakt, že zjistili úřední a vědečtí špioni prdlajs.

Relativizace po špionsku

Úřad ODNI má pod sebou v rámci USA 18 různých úřadů a agentur, včetně CIA, Národní bezpečnostní agentury, FBI a řady šmejdících agentur placených z rozpočtu Pentagonu, ministerstva financí, ministerstva energetiky a další státních spolků. Toho šikulové z ODNI využili pro relativizaci svého neúspěchu.

Např. Japon Times uvedl: „…Jedna z tajných služeb USA se domnívá, že covid-19 pochází z laboratoře Wuhanského institutu virologie… se středním stupněm jistoty se domnívá, že covid-19 je pravděpodobně výsledkem incidentu s laboratoří, kterého se účastnili vědci z Wuhanského institutu virologie nebo jiní vědci…“

Čili USmani napsali, že 1 z 18 agentur si myslí, že jde o breberkový únik z laboratoře, ale neuvádí ve zprávě, o jakou agenturu jde, a co znamená, že pár lidiček z jedné agentury se domnívá, že o tom mají v hlavě střední stupeň jistoty.

Američané se snaží využít starého triku: Tu ženskou sice neznásilnil, ale musíme si na něho dát pozor, je nedůvěryhodný, protože má mezi nohama ke znásilnění speciální nástroj.

Přímo v pohádce čili ve zprávě je uvedeno: „… Soudíme, že virus nebyl vyvinut jako biologická zbraň. Většina agentur rovněž s nízkou pravděpodobností hodnotí, že SARS-CoV-2 pravděpodobně nebyl geneticky upraven; nicméně dvě agentury se domnívají, že v obou případech nebyly dostatečné důkazy… Všechny agentury hodnotí, že dvě hypotézy jsou přijatelné: přirozená expozice od infikovaného zvířete a incident související s laboratoří…“

Tímto jednoduchým trikem lze ponechat nad Číňany podezření, že za vše špatné pandemické mohou oni. Nelze to dokázat, ale…

Samotné „ALE“ je politicky velmi pohodlné svatouškovství. Špionská zpráva obsahuje hned na začátku elaborátu povzdech: „…K dosažení přesvědčivého posouzení původu COVID-19 by s největší pravděpodobností byla nutná spolupráce Číny. Peking však nadále brání celosvětovému vyšetřování, brání sdílení informací a obviňuje ostatní země, včetně Spojených států amerických. Tyto kroky částečně odrážejí nejistotu čínské vlády ohledně toho, kam by vyšetřování mohlo vést, stejně jako k frustraci, kterou mezinárodní společenství využívá v této záležitosti k politickému tlaku na Čínu…“
Zpráva pomíjí, že s obviňováním Číny začali především Severoameričané a britští političtí žvanilové.Opakování známého povídání jako alibi?

Ve zprávě bylo zbytečně opakováno, jakou úlohu mohly hrát různá zvířata, různé lokality a další kdyby a co kdyby…

Třeba: „…Širší provincie Hubei má extenzivní zemědělství a chov zvířat, která jsou náchylná k SARS-CoV-2, včetně norků a psíků mývalovitých… Na základě aktuálně dostupných informací nejbližší byli známí příbuzní SARS-CoV-2 u netopýrů identifikovaných v provincii Yunnan a výzkumníci přinášeli vzorky do laboratoří poskytující hodnověrné spojení mezi těmito biotopy a městem…“

V podstatě celá zpráva obsahovala to samé jako vědecko – populární články o koronaviru. Text byl občas prošpikován jednou dvěma větami špionské hypotézy.

K tomu dokonce jako bonus na dvou stránkách čtenáři obdrželi slovníček výrazů: Např. „Ohnisko: Náhlý nárůst výskytu onemocnění v konkrétním čase a místě. Ohniska zahrnují epidemie, které…“ nebo tam najdete definici toho, co to je RNA (ribonukleová kyselina).

Když člověk čte zprávu, má dojem, že jde o monotématickou přílohu nějakého časopisu.

Ve zprávě je málo zajímavých momentů. Zajímavé je snad alespoň to, že v září 2020 virolog, který pracoval v laboratoři spolupracující s WHO v Hongkongu, veřejně prohlásil, že Peking vytvořil SARS-CoV-2 od netopýřích koronavirů a tato ptákovina byla záměrně zveřejněna. Vědecká komunita tyto články nerecenzovala, někteří vědci veřejně odmítli tvrzení článku jako vědecky nepodložená.

Také vědecky orientovaní US špióni nepovažují za věrohodný článek ze dvou indických vzdělávacích institucí zveřejněný v lednu 2020, který tvrdil, že SARS-CoV-2 byl záměrně geneticky vytvořen. Informace byla vyhodnocena jako nepravděpodobná.

Nelze se tomu divit. Hongkongský vědátor chtěl pošpinit pekingskou Čínu, která si to v Hongkongu vyřizovala s demonstranty, Indové jsou ve sporu s Čínou, čili jde o politické šťouchance.
 

Od všednosti k samozřejmosti

Pokud si vzpomínáte na vědecké studie tvrdící, že byly nalezené virové fragmenty nebo protilátky SARS-CoV-2 ve vzorcích odebraných před listopadem 2019 mimo Čínu, není to jisté, zda jsou informace reálné. Čas ukáže. Američtí vědečtí špioni jsou skeptičtí: „…technické nedostatky v některých z těchto studií, nejistota v metodikách a v některých případech nedostatek důvěryhodného procesu hodnocení, nás činí skeptickými k jejich užitečnosti při určování původu pandemie.“

S tím souhlasí většina rozumných lidí, ale kdo ví, jestli se neukáže, že to bude zajímavý dílek skládačky.

Dnes je samozřejmé, že první shluky případů COVID-19 se objevily v čínském Wuhanu pozdě v roce 2019, ale chybí nám přehled – a možná nikdy nebudeme — kde došlo k první infekci SARS-CoV-2. Ale je pravděpodobné, že nejeden cestovatel přišel do kontaktu s virem jinde a pak jel do Wuhanu. To se píše ve zprávě, a je to rozumná samozřejmost, které se nikdo nediví.

K tomu můžeme dodat, že koronavirová breberka byla koncem roku 2019 již v čínské populaci rozšířena, ale nedosáhla zatím publicisty, protože byl patogen skryt za mlhou chřipkových příznaků v době začínající sezónní chřipky.

Jisté je, že velká koncentrace osob na tržnici v ohromném městě Wuhanu, kde žije (i s předměstími) více lidí než v celé České republice, působila jako velmi výživné kultivační prostředí pro přenos koronaviru.

A zbytek příběhu známe

O tom, co již víme,  je celá zpráva působící jako čtení na víkend. U čtenářů má vzbudit pocit: Kdo ví jak to je s těmi Číňany. Je možné, že tají informace o tom, jak to všechno s koronavirem podělali, a my, človíčkové ve světě, jsme to pandemicky schytali.

Jisté je, že severoameričtí špioni jsou smutní. Nic nezjistili, jenom vyzvali celý svět k pěstování protičínských konspiračních koronavirových teorií.

Američtí špioni si 29. října uveřejněnou zprávou zajistili profesní koronavirovou ostudu.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%