Svátek má: Nela

Zprávy

Velikost textu:

Zmatek ohledně nových čísel o COVIDu-19 z Tchaj-wanu

Zmatek ohledně nových čísel o COVIDu-19 z Tchaj-wanu

Na Tchaj-wanu je počet úmrtí po očkování proti Covid 19 údajně vyšší než počet obětí COVID-19, píše německý web Jouwatch.

Ilustrační foto
27. října 2021 - 10:30

7. října byl podle Medical Trend počet úmrtí po očkování na Tchaj-wanu 852, počet úmrtí po diagnóze Covid-19 byl o 844 menší.

Tchaj-wan začal s očkováním 22. března tohoto roku podle „Oznámení o očkování proti COVID-19“ od tchajwanského ministerstva zdravotnictví. Většina obětí (634) vakcíny požadovala „vakcínu“ od AstraZeneca, následovaná Modernou se 183 úmrtími. Počet mrtvých po očkování tchajwanskou doma vyrobenou vakcínou „Medigen“ je 22.

Tchajwanské úřady zdůrazňují, že čísla zveřejněná na začátku října nemusí nutně naznačovat, že nové vakcíny jsou nebezpečné, uvádí Medical Trend.


Ve Spojených státech se nyní ukazuje, že vakcína Johnson & Johnson měla „jepičí živost“. Nová studie na 620 000 veteránech ukazuje, že ochrana vakcínou klesla z 88 procent v březnu na slabá 3 procenta v srpnu, informuje Information Liberal s odkazem na CNN.

Podle nové studie klesá účinnost vakcíny Pfizer z 91 na 50 procent a vakcíny Moderna z 92 na 64 procent. To naznačuje, že přirozená imunita je více než stokrát účinnější než vakcína Johnson & Johnson.

Žádný důvod pro Bidenovu administrativu přestat očkovat. Administrativa a četné společnosti trvají na očkování dětí a nepřipouští přirozenou imunitu. Miliony neočkovaných Američanů čelí ztrátě zaměstnání, protože odmítají očkování, což – stejně jako v extrémním případě vakcíny  Johnson & Johnson – po necelém půl roce vykazuje rapidní pokles imunity.

Mezitím se vede spor o přeočkování. Podle Tagesschau jsou američtí odborníci v otázce užitečnosti přeočkování rozděleni.

Zastánci tvrdí, že další dávka vakcíny zvyšuje ochranu před koronavirem. Odpůrci přeočkování se domnívají, že dvě dávky vakcín od BioNTech / Pfizer a Moderna by již poskytly dostatečnou ochranu.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
33%
Ne
transparent.gif transparent.gif
67%